Tydzień zaciętych walk pomiędzy odważnymi i heroicznymi wojownikami z wysp Skellige a podstępnymi i ofiarnymi oddziałami Scoia’tael kryjącymi się w lasach właśnie się zakończył. Siedem dni pojedynków tysięcy graczy wyłoniły zwycięzcę, który pokonał przeciwnika ze znaczną przewagą.
Ta rywalizacja odbyła się względem poprzednich walk w zmienionej formie, lecz nie pierwszy raz. To już następna zmiana zasad od wystartowania pojedynków frakcji. Po raz pierwszy jednak zastosowano progi liczby wygranych daną frakcją, za które gracze otrzymywali ustalone wcześniej nagrody. Zestaw nagród prezentował się następująco:
Jak widać aby zdobyć wyjątkową ramkę frakcyjną Scoia’tael lub Skellige należało osiągnąć trzydzieści zwycięstw Wiewiórkami lub Wyspiarzami, więc dla niektórych mogło stanowić to już pewne wyzwanie. Najniższy próg to 10 zwycięstw za co przyznawany został specjalny tytuł: Dowódca Komanda lub Kapitan Piratów. Dla najwytrwalszych z pięćdziesięcioma zwycięstwami na konie przygotowane zostały 3 beczki. Co ważne, można było poprzeć tylko jedną frakcję i zdobyć nagrody tylko za popieranie wybranej przez nas drużyny.
Jak widać po wynikach gracze chętniej wybierali Scoia’tael jako frakcję, którą popierają. To właśnie wiewiórki wygrały ze Skellige stosunkiem głosów 66 – 34%. Wynik przedstawia grafika przygotowana przez zespół Gwinta:
Jak widać karty Wiewiórek chyba bardziej przypadły graczom do gustu i częściej używają ich do gry. Możliwe, że to przez ogólną opinię, że z kart Skellige nie można zbudować dobrej karty z czym oczywiście się nie zgadzam. Fakt faktem na wyższych pozycjach w rankingu karty wyspiarzy są rzadziej używane niż pozostałe, powinien to być znak dla twórców, by przy następnej aktualizacji bardziej skupić się na Skellige i przygotować dla niektórych kart trochę wzmocnień. Choć znając życie bardzo łatwo można przedobrzyć i znowu zaczną się narzekania, że Skellige za silne co znamy już z przeszłości.
A Wy co sądzicie o wyniku tego pojedynku frakcji? Myślicie, że Scoia’tael ma zbyt silne karty, a Skellige wręcz przeciwnie – zbyt słabe? Którą frakcję popieraliście? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.
Niektóre z linków w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Po ich kliknięciu, a następnie przejściu na stronę wybranego sklepu oraz za dokonanie zakupu, otrzymujemy prowizję, która przyczynia się do rozwoju i utrzymania portalu.